Νέο - Ανακοίνωση

Επικοινωνία ΥΠΕΣ κ. Τ. Θεοδωρικάκου με τον Δήμαρχο κ. Π. Κουτσάφτη για ζημιές από βροχοπτώσεις και επιπτώσεις κορονοϊού

Την στήριξη της κυβέρνησης στη νέα δοκιμασία του Δήμου Ζαγοράς - Μουρεσίου ο οποίος πλήττεται από ακραία καιρικά φαινόμενα, διαβεβαίωσε ο Υπουργός Εσωτερικών κ. Τάκης Θεοδωρικάκος στη διάρκεια τηλεφωνικής επικοινωνίας που είχε σήμερα με τον Δήμαρχο κ. Παν. Κουτσάφτη.

Ανακοίνωση για τις δηλώσεις μετακίνησης των πολιτών - έντυπο βεβαίωσης

Κατόπιν δημοσίευσης του ΦΕΚ Β΄986/22-3-2020 σχετικά με την «Επιβολή του μέτρου του προσωρινού περιορισμού της κυκλοφορίας των πολιτών προς αντιμετώπιση του κινδύνου διασποράς του κορωναϊού COVID-19», σας ενημερώνουμε ότι:

Επανερχόμαστε και επιμένουμε για την τήρηση των μέτρων για τον κορωναϊό

Α Ν Α Κ Ο Ι Ν Ω Σ Η

Επανερχόμαστε και επιμένουμε, Αγαπητοί Συνδημότες και Ετεροδημότες,

Ανακοίνωση για Κέντρο Υγείας Ζαγοράς σχετικά με την συνταγογράφηση και εξέταση κατ΄οίκον

Σας ενημερώνουμε ότι από σήμερα το Κέντρο Υγείας Ζαγοράς θα κάνει συνταγογράφηση  μόνο τηλεφωνικώς, στο τηλέφωνο 2426350010.

Οι ενδιαφερόμενοι θα δίνουν το τηλέφωνό τους, το ΑΜΚΑ τους και το φαρμακείο από όπου και θα παραλαμβάνουν τη συνταγή και τα φάρμακα τους.

Οδηγίες της ΓΓΠΠ σχετικά με τον κορωνοϊό για ευπαθείς ομάδες

Οδηγίες της ΓΓΠΠ σχετικά με τον κορωνοϊό για ευπαθείς ομάδες, οι οποίες έχουν συμπερληφθεί στο ειδικό πλαίσιο πάνω δεξιά στην ιστοσελίδα www.civilprotection.gr

Κορωνοϊός: Δεν φοβόμαστε - Προστατευόμαστε, Ασπίδα μας, η γνώση

Ο Δήμος Ζαγοράς - Μουρεσίου ενημερώνει :

Η προφύλαξη είναι η καλύτερη προστασία.

1)Πλένουμε συχνά και σχολαστικά τα χέρια μας με σαπούνι και νερό ή αλκοολούχο διάλυμα.

Πρόγραμμα εκδηλώσεων Δήμου Ζαγοράς Μουρεσίου

Για περισσότερα διαβάστε εδώ: http://issuu.com/6119035/docs/______________________________2015

Σελίδες

Εγγραφή στο Νέο - Ανακοίνωση

Ερωτηματολόγιο Ικανοποίησης Επισκεπτών

Πείτε μας τη γνώμη σας

Σχετικά με το Δήμο

Ο Δήμος Ζαγοράς - Μουρεσίου προέρχεται από τη συνένωση των δύο Δημοτικών Ενοτήτων Ζαγοράς, Μουρεσίου.

Επισκέπτες

Δήμος Ζαγοράς - Μουρεσίου (Δημοτικές Ενότητες Ζαγοράς και Μουρεσίου).

Τηλέφωνο: 24263 50103Τ.Κ.: 37001Email: dzag.mour@gmail.com