Μήνυμα Δημάρχου για τους επιτυχόντες των Ανωτάτων Σχολών της χώρας

Παρ, 29/07/2022 - 10:00

Μήνυμα Δημάρχου

για τους επιτυχόντες των Ανωτάτων Σχολών της χώρας

Εκφράζω τα θερμά συγχαρητήρια μου σε όλους τους επιτυχόντες Ανωτάτων Σχολών και να τους εύχομαι καλή σταδιοδρομία στους νέους ορίζοντες που τους ανοίγονται. Η είσοδος στην τριτοβάθμια εκπαίδευση αποτελεί δικαίωση των  πολυετών προσπαθειών τους, αλλά και μια μοναδική ευκαιρία για να φτιάξουν το μέλλον που ονειρεύονται.

Συγχαρητήρια στους γονείς και τους εκπαιδευτικούς που με αγάπη και ανιδιοτέλεια στηρίζουν τις προσπάθειες των παιδιών και χτίζουν μαζί τα όνειρά τους.

Στους υποψηφίους που δεν πέτυχαν τους στόχους τους, θα ήθελα να τους στείλω ένα μήνυμα αισιοδοξίας για το μέλλον, τονίζοντας ότι υπάρχει μόνο δεν θέλω και ποτέ δεν μπορώ. Κανένα όνειρο, κανένας στόχος δεν είναι ανέφικτος, αρκεί  να δίνουμε το εκατό τοις εκατό του εαυτού μας και να μην εγκαταλείπουμε τις προσπάθειες.                                                                                    Εύχομαι σε όλους υγεία και κάθε επιτυχία στον διαρκή αγώνα της ζωής.

Ο Δήμαρχος

Ζαγοράς - Μουρεσίου