Με επιτυχία έκλεισε το 19ο Διεθνές Φεστιβάλ Πηλίου

Τρί, 07/08/2018 - 14:45

Με την συναυλία στις 2 Αυγούστου έκλεισε το 19ο Διεθνές Φεστιβάλ Πηλίου που διοργανώνει η Πολυρρυθμία Αστική μη κερδοσκοπική εταιρία, υπό την καλλιτεχνική διεύθυνση της Ζωής Σαμσαρέλου και του Δημήτρη Καραγιαννακίδη.

Φέτος το φεστιβάλ έγινε υπό την αιγίδα του Δήμου Ζαγοράς-Μουρεσίου και με την υποστήριξη των Περιφερειακών ενοτήτων Μαγνησίας και Σποράδων. Καλωσορίσαμε στη Ζαγορά μουσικούς από Ελλάδα, Γερμανία, Χιλή-Παταγονία, Βραζιλία, Ισπανία, Ιαπωνία και Κίνα. Tο επόμενο ραντεβού για τους φίλους του φεστιβάλ, τον Μάρτιο του 2019, στην Αθήνα, πριν γιορτάσει τα 20ά γενέθλιά του το καλοκαίρι του 2019 στη Ζαγορά.
With the closing concert on Thursday, August 2, the 19th International PelionFestival is over. The organisators are pleased to welcome in Zagora musicians from Greece, Germany, Spain, Latin America, Japan and China.
Next meeting for the festival's friends will be in Athens, in March 2019. We are looking for the celebration of the PelionFestival 20th anniversary, in summer 2019, in Zagora!