Ανακοίνωση για υποβολή αιτήσεων παραχώρησης κοινοχρήστου χώρου, προθεσμία έως 30-4-24

Τετ, 10/04/2024 - 12:15

Παρακαλούνται οι ιδιοκτήτες – μισθωτές καταστημάτων που κάνουν χρήση κοινόχρηστου χώρου-πεζοδρομίου –πλατειών κ.τ.λ. να προσέλθουν έως 30 Απριλίου 2024 στα κατά τόπους Δημοτικά καταστήματα υποβάλλοντας αίτηση παραχώρησης κοινόχρηστου χώρου.
Στην αίτηση αναγράφονται :
α) το ονοματεπώνυμο ή η επωνυμία του αιτούντος, το είδος και η διεύθυνση της επιχείρησης (εάν πρόκειται για εταιρείες θα πρέπει να προσκομίσουν το εταιρικό τους), διεύθυνση κατοικίας και τηλέφωνα επικοινωνίας,
β) η θέση, η έκταση (τ.μ.) και η δραστηριότητα που θα ασκηθεί στον αιτούμενο προς χρήση κοινόχρηστο χώρο.
Μαζί με την αίτηση συνυποβάλλονται :
α) φωτοαντίγραφο της άδειας λειτουργίας καταστήματος με την ρητή προϋπόθεση ότι αυτή ισχύει ή έναρξη δραστηριότητας.από την αρμόδια Δ.Ο.Υ.
β) βεβαίωση από την ταμιακή υπηρεσία του Δήμου, ότι ο ενδιαφερόμενος δεν είναι οφειλέτης του Δήμου (Δημοτική Ενημερότητα),
γ) ταμιακή απόδειξη με το Α.Φ.Μ. της επιχείρησης ή έντυπο της αρμόδιας Δ.Ο.Υ. περί χορήγησης Α.Φ.Μ.,
δ) φωτοαντίγραφο του δελτίου αστυνομικής ταυτότητας,
ε) σκαρίφημα με τις διαστάσεις και το εμβαδόν του κοινόχρηστου χώρου.

Microsoft Office document icon anakoinosi_koinohristoy_horoy.doc21.61 KB