Μήνυμα σφάλματος

Deprecated function: Unparenthesized `a ? b : c ? d : e` is deprecated. Use either `(a ? b : c) ? d : e` or `a ? b : (c ? d : e)` in include_once() (line 1439 of /home/dzagoramouresi/public_html/includes/bootstrap.inc).

Έκθεση φωτογραφιών του James Becket στην Ζαγορά

Ημερομηνία:

Τρί, 15/08/2023 - 09:00 έως Σάβ, 30/09/2023 - 21:00

Διοργανωτής:

Δήμος Ζαγοράς - Μουρεσίου
Δάφνη Μπέκετ
Πολιτιστικός Σύλλογος Ζαγοράς Γιάννης Κορδάτος

Έναρξη έκθεσης φωτογραφιών του James Becket στην Ζαγορά

Αρχίζει το πρωί της Τρίτης 15 Αυγούστου στο Δημαρχείο στην Ζαγορά, η έκθεση φωτογραφιών του James Becket, ο οποίος αποτύπωσε με τον φακό του το καλοκαίρι του 1967 τις αλλαγές που έφερε στην ελληνική επαρχία η κατάλυση της Δημοκρατίας και το πραξικόπημα των συνταγματαρχών.

Πρόκειται για μια δημιουργική συνεργασία του Δήμου Ζαγοράς - Μουρεσίου, της κυρίας Δάφνης Μπέκετ και του Πολιτιστικού Συλλόγου Ζαγοράς Γιάννης Κορδάτος με στόχο να εκτεθεί μοναδικό υλικό από τη ζωή στη Ζαγορά το 1967 μέσα από τον φακό του James Becket.

Η καθημερινότητα των ανθρώπων στην εργασία τους και στον τρόπο διασκέδασης τους, όπως και τοπία της Ζαγοράς θα ζωντανέψουν σε αυτή την έκθεση η οποία θα διαρκέσει μέχρι τις 30 Σεπτεμβρίου 2023.