Έναρξη υποβολής αιτήσεων, για παραχώρηση τμήματος αιγιαλού και παραλίας για την τοποθέτηση ομπρελοκαθισμάτων

Πέμ, 06/05/2021 - 10:45

Α Ν Α Κ Ο Ι Ν Ω Σ Η

Από το Δήμο Ζαγοράς – Μουρεσίου ανακοινώνεται η έναρξη υποβολής αιτήσεων των ενδιαφερομένων, για παραχώρηση τμήματος αιγιαλού και παραλίας για την τοποθέτηση ομπρελοκαθισμάτων,  από την Δευτέρα 10 Μαΐου 2021.

Τα δικαιολογητικά είναι τα εξής:

1. ΑΙΤΗΣΗ
  2. ΥΠΕΥΘΥΝΗ ΔΗΛΩΣΗ:ΓΙΑ ΤΗΝ ΜΗ ΚΑΤΑΛΗΨΗ ΤΟΥ ΠΡΟΣ ΜΙΣΘΩΣΗ ΧΩΡΟΥ ΚΑΘΩΣ ΚΑΙ Η ΤΗΡΗΣΗ ΤΩΝ ΠΡΟΥΠΟΘΕΣΕΩΝ ΤΗΣ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗΣ ΠΑΡΑΧΩΡΗΣΗΣ
  3. ΟΡΘΟΦΩΤΟΧΑΡΤΗ ΤΟΥ ΠΡΟΣ ΠΑΡΑΧΩΡΗΣΗ ΧΩΡΟΥ
  4. ΑΔΕΙΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑΣ/ΓΝΩΣΤΟΠΟΙΗΣΗ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑΣ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΟΣ ΥΓΕΙΟΝΟΜΙΚΟΥ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΟΣ
  5. ΕΝΑΡΞΗ ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΑΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΜΟΔΙΑ Δ.Ο.Υ ΤΗΣ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗΣ ΥΠΑΓΟΜΕΝΗΣ ΣΤΙΣ ΕΠΙΤΡΕΠΤΕΣ ΑΠΟ ΤΙΣ ΔΙΑΤΑΞΕΙΣ ΤΟΥ ΑΡΘΡΟΥ 13 ΤΟΥ Ν.2971/2001.
  6. ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΕΝΗΜΕΡΟΤΗΤΑ

Οι αιτήσεις μαζί με τα απαραίτητα δικαιολογητικά κατατίθενται για την Δημοτική Ενότητα Ζαγοράς στο Δημαρχείο στη Ζαγορά και για την Δημοτική Ενότητα Μουρεσίου στο πρώην Δημαρχείο στην Τσαγκαράδα.

Από το Δήμο Ζαγοράς -Μουρεσίου

Αρχείο anakoinosi_omprelokathismata_2021.docx22.85 KB