Μήνυμα Δημάρχου για την 25η Μαρτίου 1821

Σάβ, 25/03/2023 - 08:30

Μήνυμα Δημάρχου

για την 25η Μαρτίου 1821

Η 25η Μαρτίου είναι η πιο σημαντική ημερομηνία στην ιστορία της Ελλάδας, μεγάλη και διπλή εορτή για την πατρίδα μας, για τον Ελληνισμό, για την Ορθοδοξία που τιμούμε με σεβασμό, εκπέμπει μηνύματα πίστης, ελπίδας και εθνικής υπερηφάνειας.

Το μήνυμα του 1821 για ενότητα, ομοψυχία και αλληλεγγύη είναι πάντα επίκαιρο και ισχυρό, και ακόμα περισσότερο στις δύσκολες περιόδους που διανύουμε.

Σας εύχομαι Χρόνια Πολλά για τον εορτασμό της μεγάλης Γιορτής της Ορθοδοξίας, του Ευαγγελισμού της Θεοτόκου, αλλά και της Εθνικής Επετείου της 25ης Μαρτίου, που αποτέλεσε την αφετηρία της Εθνικής Παλιγγενεσίας.

Τιμούμε τους ήρωες, παραδειγματιζόμαστε από τον αγώνα τους και προσβλέπουμε με αισιοδοξία σε ένα καλύτερο και δημιουργικό μέλλον για το Δήμο, για τους δημότες, για την Ελλάδα αλλά και για όλο τον κόσμο.

Χρόνια Πολλά με Υγεία!

Ο ΔΗΜΑΡΧΟΣ