Ενημέρωση των ελαιοπαραγωγών για την εφαρμογή του Προγράμματος καταπολέμησης του Δάκου της Ελιάς

Τρί, 15/06/2021 - 09:00 έως Τετ, 16/06/2021 - 08:45

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

ΘΕΜΑ: Ενημέρωση των ελαιοπαραγωγών για την εφαρμογή του φετινού Προγράμματος Συλλογικής Καταπολέμησης του Δάκου της Ελιάς, τις εξαιρούμενες ελαιοκομικές περιοχές των Π.Ε. Μαγνησίας και Σποράδων και την ανάγκη συμμετοχής τους με συμπληρωματικές δράσεις για την αποτελεσματική εφαρμογή του Προγράμματος

Η Διεύθυνση Αγροτικής Οικονομίας των Π.Ε. Μαγνησίας και Σποράδων ως αρμόδια Υπηρεσία για τη διαχείριση και την εποπτεία του τοπικού Προγράμματος Συλλογικής Καταπολέμησης του Δάκου της Ελιάς ενημερώνει τους ελαιοπαραγωγούς των Δημοτικών (Δ.Κ.) και Τοπικών Κοινοτήτων (Τ.Κ.) για τα κύρια χαρακτηριστικά του Προγράμματος και τις ελαιοκομικές περιοχές, που κρίνονται ως αποδεκτές με οικονομικά και χωροταξικά κριτήρια, για την εφαρμογή του.

PDF icon anakoinosi_periohon_systaseon_gia_paragogoys_aa_signed.pdf226.81 KB