Συντήρηση οδοποιίας στο Δήμο Ζαγοράς – Μουρεσίου

Σάβ, 16/07/2016 - 16:30

Φθορές στο οδόστρωμα του δικτύου που συνδέει τις δημοτικές ενότητες του Δήμου Ζαγοράς – Μουρεσίου, αντιμετωπίζουν συνεργεία του Δήμου με καθημερινές παρεμβάσεις σε διάφορα σημεία.

Λακούβες, νεροφαγώματα και γενικά ζημιές που έχουν προκληθεί στο οδόστρωμα, αντιμετωπίζονται με επιμέρους εργασίες αποκατάστασης με τοποθέτηση νέου ασφαλτικού όπως έγινε στο δίκτυο από Δέλτα Μουρεσίου έως Νταμούχαρη και στον κάτω άξονα προς Μυλοπόταμο. Από την επόμενη εβδομάδα οι εργασίες συντήρησης θα συνεχιστούν και στον υπόλοιπο Δήμο Ζαγοράς Μουρεσίου.

Microsoft Office document icon d.t._syntirisi_odopoiias_sto_dimo_zagoras_moyresioy.doc34.5 KB