Στιγμιότυπα από την επίσκεψη του Πρωθυπουργού κ. Αλέξη Τσίπρα στον Δήμο Ζαγοράς - Μουρεσίου

Σάβ, 29/06/2019 - 20:45

Τον Πρωθυπουργό Αλέξη Τσίπρα υποδέχτηκε στο γραφείο του ο Δήμαρχος Ζαγοράς – Μουρεσίου Παναγιώτης Κουτσάφτης, με τον οποίο είχε ολιγόλεπτη συζήτηση σχετικά με τα προβλήματα τόσο της αυτοδιοίκησης όσο και ειδικότερα της περιοχής. Ο κ. Κουτσάφτης δήλωσε ότι είναι μεγάλη τιμή για την περιοχή να την επισκέπτεται ένας εν ενεργεία πρωθυπουργός και η τελευταία φορά που είχε συμβεί αυτό ήταν στο τιμόνι της χώρας ο Ελευθέριος Βενιζέλος, ο οποίος μάλιστα εμπνεύστηκε από την περιοχή για τον σχεδιασμό ολόκληρης της χώρας.