Πυρόπληκτος συνδημότης χρειάζεται στήριξη και ανθρώπινη συμπαράσταση

Τρί, 26/11/2019 - 09:30

Σκληρή δοκιμασία, μέσα στο χειμώνα, επιφύλαξε η ζωή στον συνδημότη Δημ. Γ. η κατοικία του οποίου στο Ανήλιο καταστράφηκε ολοσχερώς από πυρκαγιά.

Όσα είχε δημιουργήσει, τα υπάρχοντά του, η εστία του, έγιναν στάχτη και του έχει απομείνει μόνο η ελπίδα της συμπαράστασης από τους συγχωριανούς του και από τους συνδημότες του στον Δήμο Ζαγοράς - Μουρεσίου.

Από την πρώτη στιγμή της δυσάρεστης είδησης για την καταστροφική φωτιά, ένα κύμα αλληλεγγύης εκδηλώθηκε από διάφορα σημεία του Δήμου μας, από ανθρώπους που προσφέρθηκαν να βοηθήσουν τον Δημ. Γ. στην περιπέτεια που βιώνει.

Ο Δήμαρχος Ζαγοράς - Μουρεσίου κ. Παν. Κουτσάφτης, οι συνεργάτες του και οι δημοτικές υπηρεσίες βρέθηκαν άμεσα στο πλευρό του πυρόπληκτου, προσφέροντας κάθε δυνατή υποστήριξη και απευθύνουν κάλεσμα συμπαράστασης σε όποιον μπορεί να βοηθήσει, συνεισφέροντας στον εξής τραπεζικό λογαριασμό:

ΤΡΑΠΕΖΑ ΠΕΙΡΑΙΩΣ

ΙΒΑΝ GR59 0171 0170 0060 1701 0207 659

Δικαιούχος:    Γκ...   Δημήτριος του Θεοδ.

Τηλ. επικοινωνίας δικαιούχου  6936 394422

Αρχείο dimos_zagoras-moyresioy_dt_gia_pyroplikto.docx58.25 KB