Μήνυμα Δημάρχου Ζαγοράς - Μουρεσίου για την έναρξη της νέας σχολικής χρονιάς

Δευ, 11/09/2017 - 09:45

Με την ευκαιρία της έναρξης της νέας σχολικής χρονιάς, επιθυμώ να ευχηθώ από τα βάθη της καρδιάς μου σε όλους τους μαθητές και τις μαθήτριες των σχολείων του Δήμου μας, αλλά και στους εκπαιδευτικούς τους, μία καλή και δημιουργική σχολική χρονιά.

Σίγουρα οι οικονομικές συνθήκες που βιώνει η χώρα και μαζί και ο Δήμος μας, καθιστά το έργο όλων μας, δύσκολο.

Με την συνεργασία όμως, μεταξύ των Εκπαιδευτικών Κοινοτήτων, των Συλλόγων Γονέων και Κηδεμόνων, της Δημοτικής Αρχής & των σχολικών επιτροπών του Δήμου, θα καταφέρουμε να αντιμετωπίζουμε από κοινού τις τυχόν δυσκολίες που θα προκύψουν.

Είμαστε κοντά σας σε ότι χρειαστείτε.

Καλή σχολική χρονιά σε όλους!

Microsoft Office document icon minyma_dimarhoy_gia_tin_enarxi_sholikis_hronias_2017.doc30 KB