Μήνυμα Δημάρχου για τους επιτυχόντες των Ανωτέρων Σχολών της χώρας

Τετ, 28/08/2019 - 11:15

Εκφράζω τα θερμά συγχαρητήρια μου, στα παιδιά που φέτος θα περάσουν την πόρτα των Ανωτέρων Σχολών, επισφραγίζοντας έτσι μια επιτυχημένη προσπάθεια. Ένας νέος δρόμος ανοίγεται μπροστά τους, γεμάτος προκλήσεις, γνώση αλλά και εμπειρία.

Συγχαρητήρια επίσης στους εκπαιδευτικούς και στους γονείς για την στήριξη και τη βοήθεια που πρόσφεραν σ αυτή τη δύσκολη προσπάθεια.

Στα παιδιά που φέτος δεν κατάφεραν να εισαχθούν σε κάποια σχολή της Τριτοβάθμιας Εκπαίδευσης θα ήθελα να πω πως η ζωή και η πορεία τους στο μέλλον, δεν σταματά από μια συγκυριακή ατυχία. Συνεχίζεται με δύναμη και κυρίως θέληση έως ότου τα όνειρά τους γίνουν πραγματικότητα, όποιο δρόμο κι αν επιλέξουν. Εύχομαι σε όλους υγεία και κάθε επιτυχία στον διαρκή αγώνα της ζωής.

Ο ΔΗΜΑΡΧΟΣ

ΖΑΓΟΡΑΣ- ΜΟΥΡΕΣΙΟΥ